ATSAUKSMES

Igora vadītā StrengthsFinder apmācība man ir devusi iespēju saprast sevi, saprasties ar citiem, kā arī ir ļāvusi rast atbildes uz jautājumu – ja visi komandā iesaistītie grib tikai labāko rezultātu,  tad kāpēc  mēs ne tikai nesasniedzam to izvirzīto mērķi? Un arī kāpēc beigās mēs mākam sastrīdēties un viens otru vēl vairāk nesaprotam?

Es piedzīvoju lielu “WOW”, kad caur Igora vadītām apmācībām, es beidzot sapratu – kāpēc mans draugs vienmēr kavējas ar skaidru un ātru atbildi… Un tas nemainās jau 17(!) gadus!  Man kā sasniedzējam, tas ir tik pašsaprotami pieņemt lēmumu uzreiz, nevis nez ko gaidīt. Un, kad tas tā nenotiek, es izjūtu iekšēju diskomfortu. Taču izrādās, ka manam draugam pirms viņš pieņem lēmumu, ir vajadzīgs laiks, kad viņš to var pārdomāt un izsvērt. Tā ir viņa būtība un stiprā puse.  Caur apmācībām to uzzinot man ir iespēja pasviest ideju un dot viņam laiku. Un tad mēs beigās pieņemam vislabāko lēmumu kopā, jo tā ir apsvērta, pārdomāta un bieži vien mēs gala lēmumu pieņemam savādāku nekā sākumā es to biju iedomājies. Un te es piedzīvoju divus ieguvumus, proti, mums ir iegūts labāks lēmums, un mūsu savstarpējās attiecībās valda sapratne.

Vai vēl viens piemērs no ģimenes. Man dabīgi nav dota attiecību veidošana. Es varu aiziet uz svinīgu pieņemšanu pat pie Valsts prezidenta un tas man liksies pilnīgi zemē nomests laiks.  Taču mana sieva līdzīgā pasākumā iepazīsies ar gandrīz visiem iespējamiem viesiem un gūs no tā gandarījumu. Un te sanāk pat trīs ieguvumi, proti, – es zinu – ko un kam kādus pienākumus deliģēt; es tajā laikā varu darīt to, kas man dod piepildījumu; un mēs atkal daudz labāk savā starpā varam sarunāties, jo StrengthsFinder ir iedevis valodu, kurā saprasties. Ja tā padomā – kas tad var būt šajā dzīvē svarīgāks, proti, – kā iemācīties saprast savus tuvākos un būt arī pašam saprastam!

Viennozīmīgi rekomendēju šo pamēģināt. Šis ir kā atvērt dārgumu lādi! Un Igors ir tiešām īpašs skolotājs. Viņš māk izskaidrot sarežģītas lietas, lai tās ir arī pielietojamas.

ALDIS CIMERMANIS

SIA “UPPE” vadītājs

StrengthsFinder pirmkārt jau man pašam kā uzņēmuma vadītājam palīdzēja saprast, kāpēc man kaut kas izdodas un kāpēc dažas sfēras “buksē”. StrengthsFinder palīdz saprast, kā vadīt sevi – kurās jomās ir “jāuzgāzē” un kurā brīdī “jāpiebremzē”, lai attīstība neapstātos.

To pašu varu teikt par uzņēmumu kopumā – kāpēc esam tik tālu uzņēmuma attīstībā un kāpēc reizēm iestrēgstam uz vieniem un tiem pašiem jautājumiem.

Igors darbā ar komandu ir pārliecinošs, prot labi noturēt klātesošo uzmanību un būt aktuāls, prot arī ieklausīties. Komanda pēc sesijām jutās labāk un citādāk saklausīta. Ļoti noderīga bija tēma par sadarbību komandā, kur redzējām kā darbojas toksiskais trijstūris un sadarbības trijstūris.  

ANDRIS DRĒSKA

SIA “Alejas Projekti” vadītājs